Kahramanmaraş'ta yaşayan ve Kurban Bayramı'nda şehir dışına çıkmak isteyenler için kötü bir haber var: Otobüs bilet fiyatlarına büyük zam geldi! Şehirlerarası otobüsle seyahat etmeyi planlayanlar şimdiden bayram hazırlıklarına başlamış olsa da bilet fiyatlarını görünce şok yaşıyor.

Ankara'ya gitmek isteyen 4 kişilik bir aile, gidiş-dönüş 6 bin TL otobüs ücreti ödemek zorunda. İstanbul'a gitmek ise daha da pahalı, 8 bin 800 TL'yi aşan bilet ücretleri ile bir aylık maaş kadar masraf anlamına geliyor. Konaklama ve yeme-içme masrafları da eklenince bayram tatili bir hayli pahalı hale geliyor.

Kahramanmaraşıl Dondurmacıya Büyük Şaka: İzleyenler Gülmekten Kırıldı Kahramanmaraşıl Dondurmacıya Büyük Şaka: İzleyenler Gülmekten Kırıldı

Bu durum vatandaşlarda büyük tepkilere yol açıyor. Otobüs firmaları ise artan maliyetler nedeniyle fiyatlarına zam yapmak zorunda kaldıklarını savunuyor. Bu zam oranlarının enflasyon verileriyle de örtüştüğü belirtiliyor.

Kurban Bayramı'na yaklaşırken otobüs bilet fiyatlarındaki artış hız kesmeden devam ediyor. Karayolu ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı, bir önceki aya göre en fazla artış gösteren sektör olarak dikkat çekiyor, yüzde 30'un üzerinde bir artış var.

Editör: Editör 07