Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi merkez mahallelerinden birinde eğitim veren bir ilkokul müdürü aynı okulda görev yapan bir kadın öğretmene whatsapp üzerinden uygun olmayan mesajlar atarak taciz ettiği ileri sürülmüştü.

Öğretmenin tacizle  ilgili kuruma şikayette bulunduğu fakat şikayetin üzerine aradan 3 ay geçmesine rağmen açılan idari soruşturmadan hiçbir sonuç alamadığı, bunun üzerine konuyu yargıya taşıdığı iddia edilmişti.

Çirkin olayın duyulmasıyla Kahramanmaraş Valiliği bir açıklama yaparak Okul müdürü N.S.’nin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

A W145183 01

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Bazı basın-yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuna yansıyan Dulkadiroğlu ilçemizdeki bir ilkokulda taciz iddialarıyla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bahse konu iddialarla ilgili Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanlığınca idari soruşturma yapılmış, ayrıca daha kapsamlı bir inceleme/soruşturma yapılması için Millî Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulmuştur.

8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi 8 ilde terör örgütüne ağır darbe! 82 mağara ve sığınak imha edildi

Soruşturmanın selameti için şikayetçi öğretmen A.M. talebi doğrultusunda başka bir okulda geçici görevlendirilmiş, Okul Müdürü N.S. ile aynı okul müdür yardımcısı N.Y. ve yine aynı okul öğretmeni Ö.A. soruşturma sürecinde Valiliğimizce, 657 sayılı Kanunun 137. Maddesi kapsamında görevden uzaklaştırılmıştır.

İddialarla ilgili adli ve idari işlemler Valiliğimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

428421181 697100499264812 2173414610978974959 N

Editör: Editör 02