Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yeni bir dönem başlıyor. 1969 doğumlu olan Haydar İkizer, Maksutuşağı Mahallesi'nde dünyaya geldi. İlköğrenimini Maksutuşağı'nda tamamlayan İkizer, ortaöğrenimini Gaziantep Gazi Ortaokulu'nda, ardından da lise eğitimini Gaziantep Şehit Şahin Lisesi'nde tamamladı.

1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlayan İkizer, 1989 yılında başarıyla mezun oldu. Hukuk kariyerine adım atan İkizer, stajını tamamladıktan sonra 1991 yılında Pazarcık'ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Politikaya olan ilgisiyle de bilinen İkizer, Pazarcık'ta Cumhuriyet Halk Partisi'nde çeşitli kademelerde görev aldı. 1999-2002 yılları arasında İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı zamanda Çağdaş Hukukçular Derneği Ankara Şubesi Kurucu Üyeliği, Kahramanmaraş Barosu Pazarcık Temsilciliği Kurucu Başkanlığı, Pazarcık Meslek Yüksek Okulu Derneği Kurucu Üyeliği ve Pazarcık Tüketici Hakları Hakem Heyeti Üyeliği gibi önemli görevlerde bulundu.

Evli ve dört çocuk babası olan İkizer, siyasi kariyerinde de önemli adımlar attı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkan adayı olan İkizer, ne yazık ki seçimi kazanamadı.

Ancak, politik arenada pes etmeyen İkizer, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday gösterildi ve bu kez seçimlerden galip ayrıldı. Pazarcık halkının gösterdiği güvenle yeni dönemde Pazarcık Belediye Başkanı olarak göreve başlayacak olan İkizer'in, ilçenin gelişimi ve refahı için önemli adımlar atması bekleniyor.